021-56071019
چهارشنبه, 17 مرداد 1397 ساعت 12:34

سوالات متداول

نوشته شده توسط

پاسخ به تعدادی از سوال متداول در خصوص بکارگیری لیفتراک (بخش اول)

سوال: بیشترین کارکرد لیفتراک چقدر است؟

جواب: سن لیفتراک بر مبنای ساعت کار اندازه گیری می شود. برای یک شیفت کاری که اصولأ 8 ساعت در نظر گرفته می شود به طور متوسط یک لیفتراک 2000 ساعت در سال کار می کند .متوسط طول عمر لیفتراک 10000 ساعت در نظر گرفته می شود که با توجه شیفت کاری 8 ساعته حدود 5 سال خواهد بود. در برخی از کمپانی ها با توجه به کیفیت قطعات (نه لزوما برند یا مارک ) طول عمر بیشتر خواهد بود. در هنگام خرید پیشنهاد میگردد با تعدادی از مصرف کنندگان آن برند مشورت نمایید.

سوال: چه زمانی باید لیفتراک خود را تعویض کرد؟

جواب: اغلب لیفتراک ها تا بازه زمانی 10000الی 12000 ساعت عمر مفید خواهند داشت.

البته این موضوع به نحوه تعمیرو نگهداری ماشین بسیار مرتبط است. اگر شما متوجه شده اید که سن لیفتراک شما شروع به بالا رفتن کرده است (اصطاحأ لیفتراک به خرج افتاده است) باید برنامه ریزی جهت تهیه یک لیفتراک نو انجام شود تاهزینه های آن باعث ضرر مصرف کننده نگردد.

سوال: متوسط هزینه های لیفتراک چقدر است؟

جواب: هر چه تناژ بارگیری لیفتراک بیشتر شود و ارتفاع بالابری لیفتراک افزایش پیدا کند.قیمت و هزینه های تعمیر نگهداری افزایش خواهد یافت.

تناژهای رایج 1.5 ،2.5 ،4، 5 و 7 تن می باشد و ارتفاع بالابری از 3 الی 7 متر می باشد.

سوال: عمر باطری لیفتراک برقی چقدر است؟

جواب: اغلب باطری های لیفتراک 1500سیکل عمر مفید خواهند داشت. باطری ها پس از هر شیفت کاری شارژ می شوند که 300 بار در طول سال خواهد بود و با توجه به اینکه 1500 سیکل را طی می کنند از تقسیم این عدد بر 300 متوجه خواهیم شد که حدود 5 سال عمر مفید خواهند داشت.

به خاطر داشته باشید که شارژهای غیر اصولی می تواند عمر باطری را تا نصف کاهش دهد. در خصوص شازژ باتری لیفتراک حتما به دفترچه توضیحات و تعمیر نگهداری لیفتراک (operation manual) را مطالعه فرمایید.

سوال: ارتفاع آزاد بالابری چه معنایی دارد؟

جواب: به ارتفاع بالابری بار توسط شاخک های لیفتراک بدون افزایش ارتفاع دکل گفته می شود یود. این پارامتر برای زمانهایی که لیفتراک را در فضای مسقف به کار می بریم می باشد. زیرا در محیط های مسقف در هنگام بارگیری لیفتراک ارتفاع دکل اگر بیش از اندازه پیش بینی شده بالا رود ممکن است به سقف برخورد نماید. لیفتراک کانتینررو میتواند داخل کانتینر که سقف کوتاهی دارد بار را تا ارتفاع حدود 1 متر بردارد. البته این مشخصه با توجه به مدل لیفتراک و پارامترهای مختلف تغییر خواهد کرد.

سوال: متوسط درآمد یک اپراتور لیفتراک (راننده لیفتراک) چقدر است؟

جواب: در داخل ایران آمار دقیق در دسترس نیست و با توجه به شهر،تجربه راننده و میزان قرارداد (ساعت کاری،تعداد روز و...) تغییر می کند اما در کشرهای دیگر طبق اطلاعات ارائه شده در اینترنت حدودآ 15 دلار در ساعت و با توجه به تجربه و دانش فنی و ایمنی اپراتور (راننده) تا $20 در ساعت تغییر خواهد کرد.

برای مشاهده ویدئو های آموزش اپراتوری لیفتراک و نحوه رانندگی در شیب به همراه بار میتوانید به لینک زیر مراجعه فرمایید

 

https://www.aparat.com/v/sebhR

 

سوال: هزینه اجاره لیفتراک در روز چقدر است؟

جواب: در اینجا از شما پرسیده می شود لیفتراک با اپراتور یا بدون اپراتور و چنانچه شما یک لیفتراک 3 تن (اصولأ دیزل یا دوگانه فرقی ندارد) با اپراتور اجاره نمایید ،روزانه 200.000 تومان و ماهانه 6.000.000 میلیون تومان خواهد بود البته بدون اپراتور (هزینه های مصرفی لیفتراک به عهده اجاره کننده) مبلغ 5.000.000 میلیون تومان در نظر گرفته می شود.

برای لیفتراک 5 تن این رقم ها 2.000.000 میلیون بیشتر خواهد بود.

در نظر داشته باشید این قیمت ها برای یک شهرک صنعتی در تهران است و می تواند با توجه به شهر یا قدرت چانه زنی شما بسیار تغییر کند!!!

و اما در بازار خارج از کشور برای لیفتراک داخل سالنی ( لاستیک کوچک Cusion Tire ) با ظرفیت باربرداری 1.5تن 100 دلار در روز و250$ دلار در هفته و 750 دلار در ماه می باشد و برای فضای باز (خارج از سالن) با لاستیک بادی (مشابه اغلب لیفتراک های داخل ) برای لیفتراک 2.5 تن 130 دلار در روز ،330$ در هفته و 990$ در ماه خواهد بود.

سوال: قیمت لیفتراک چند است؟ برای تناژهای مختلف چقدر تغییر میکند؟

پاسخ: قیمت لیفتراک با توجه به چند عامل تغییر میکند :

1- کشور سازنده لیفتراک  

در شرایط فنی مشابه کشور سازنده بسیار تاثیر گذار روی قیمت هستند کشور ژاپن دارای لیفتراک تویوتا TOYOTA، کوماتسو KOMATSU، لیفتراک های اروپایی شامل لینده LINDE، اشتیل STILL، او ام OM، یوهانگریش JUNGHEINRICH و...  لیفتراک های امریکایی هایستر HYSTER ، کشور کره جنوبی لیفتراک هیوندای HYUNDAI ، دوسان DOOSAN ، کشور چین ، هلی HELI،  چری CHERY، زوم لاین ZOOMLION، باولی BAOLI و لیفتراک های ساخت ایران شامل سهند و سپاهان

البته جای تعجب نیست که بسیاری از کارخانه های تولید کننده ژاپنی و اروپایی خط تولید در کشور چین دارند و این موضوع باعث ارتقا کیفیت لیفتراک های چینی شده است و  استفاده از قطعات مشابه روی لیفتراک های  چینی رواج پیدا کرده است 

2- تناژ لیفتراک 

از 1 تن الی 30 تن که رایج ترین تناژ در ایران 3 تن ، 3/5 تن ، 4 تن ، 5 تن و 7 تن می باشد. 

3- میزان ارتفاع بالابری دکل 

شامل ارتفاع 3 متر دو کشو ، ارتفاع 4 متر دو کشو ؛ ارتفاع 4/5 متر سه کشو ( که در بسیاری از مدلها این حالت کانتینر رو می باشد) ، ارتفاع 5 یا 6 متر 3 کشو ، ارتفاع 7 متر 4 کشو( پرکاربرد برای سردخانه ها به لحاظ رعایت ارتفاع دکل جهت ورود به سردخانه و گذر از درب ورودی) و....

4- نوع موتور 

در حال حاضر در ایران موتور های میتسوبیشی MITSUBISHI ، ایسوزو ISUZU ، زینچای XINCHAI ، یانمار YANMAR ، نیسان NISSAN ، تویوتا TOYOTA ، کوماتسو KOMATSU و... استفاده میشود.

5- نوع گیربکس 

6- تجهیزات اضافه : شامل ساید شیفت ، کلمپ ، رول گیر و... همچنین تجهیزات ظاهری مانند نوع چراغ (ال ای دی ) نوع سقف ( تمام پوشش) نوع صندلی ( ارگونومی و فنر دار یا معمولی) و...

عوامل بالا مهمترین موضوع در خصوص قیمت لیفتراک می باشد. البته بسیاری از شرکت ها طرح های فروش اقساطی و با پیش پرداخت های مناسب دارند که می توانید از آن استفاده کنید یا در هنگام خرید نقدی تخفیف مناسب را دریافت نمایید.

سوال: حداکثر باری که یک لیفتراک می تواند بردارد چقدر است؟

پاسخ: حتمأ نمودار بار برداری لیفتراک را در هنگام خرید مطالعه فرمایید و ابعاد شاخک را با بار و پالت خود مقایسه نمایید. هر لیفتراک دارای یک مرکز بار روی شاخک خود می باشد که به طور معمول در فاصله 53 سانتی متری می باشد. توجه کنید که ابعاد بار شما چقدر است و اگر مرکز بار پالت یا بار شما از مرکز بار لیفتراک فاصله زیادی بگیرد توان بار برداری لیفتراک کاهش پیدا می کند.

یعنی ممکن است یک لیفتراک 3 تن بار 2 تن را نتواند بلند کند تنها به دلیل حجیم بودن بار و فاصله زیاد مرکز بار پالت و مرکز بار لیفتراک . توجه کنید مرکز بار لیفتراک و مرکز ثقل لیفتراک متفاوت می باشند.

در این خصوص پیشنهاد میشود با شرکتی که دستگاه را خریداری مینمایید یا یک متخصص لیفتراک مشورت نمایید. برخی شرکت ها با مشاوره قبل از فروش میتوانند کمک بسیار خوبی جهت خرید لیفتراک به شما کنند.

سوال: وزن لیفتراک چقدر است؟

جواب: در حالی متوسط وزن اتومبیل ها حدود 1400 کیلوگرم می باشد، متوسط وزن لیفتراک ها حدود 4/5 تن می باشد. وزن یک لیفتراک با قدرت بالابری 3 تن حدود 5 تن می باشد و وزن یک لیفتراک 5 تن حدود 6500 کیلوگرم خواهد بود.

وزن دستگاه روی محور عقب به علت وجود وزن و تعادلی در عقب لیفتراک بیشتر می باشد.

گرداورنده : واحد R&D شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه  مرداد 97

چه زمانی برای تعویض لیفتراک فرسوده مناسب است؟

 

لیفتراک نو یا فرسوده؟ چه زمانی باید لیفتراک را عوض کنم؟

 

با خواندن این مقاله به تمام سوال هایتان پاسخ داده خواهد شد.

 

تعمیر لیفتراک

 

در هنگام استفاده از لیفتراک بایستی دقت شود که چه زمانی نسبت به تعویض لیفتراک فرسوده با نو اقدام شود. این عمل به کاهش هزینه نگهداری، افزایش راندمان و افزایش سریعتر سرمایه کمک می کند. همه می دانیم زمانی که عملکرد دستگاه کاهش یابد، در وافع خط تولید متوقف می شود در این حالت عملکرد مجموعه به شرکت کاهش می یابد، چرا که هزینه بیشتری جهت نگهداری مجموعه پرداخت شده است.

 

تعویض لیفتراک

 

از جمله اشتباهاتی که مدیران کم تجربه می کنند اینست که از یک لیفتراک بیش از مدت مجاز خود دستگاه می کنند آنان به طور متوالی است به تعمیر لیفتراک های خود می زنند که باعث می شود هزینه بیشتری برای قطعات و زمان بیشتری برای تعمیر و نگهداری از لیفتراک فرسوده خود انجام دهند و هزینه های پنهان ناشی از تعمیر و نگهداری لیفتراک فرسوده که باعث کاهش سود آوری مجموعه می شود را در نظر نمی گیرند. طبق آمار شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه  هزینه نگهداری لیفتراک های فرسوده (با عمر بالای 10 سال) در آمریکا روزانه معادل 79 دلار می باشد.

 

لیفتراک فرسوده

 

لیفتراک چقدر عمر می کند.

عمر لیفتراک به چند عامل بستگی دارد.

1 نوع لیفتراک و سال تولید

2 شدت و سختی کار

3 ساعت کارکرد در ماه و در سال

4 نوع متناوب بازرسی و نحوه نگهداری دستگاه

 

نگهداری از لیفتراک های با عمر بالاتر 10 سال اغلب توجیه اقتصادی نخواهند داشت، چرا که در بلند مدت هزینه تعمیر و نگهداری از هزینه جایگزینی با لیفتراک نو بیشتر خواهد شد.

 

 

انواع لیفتراک

 

نوع لیفتراک:

لیفتراک های برقی نسبت به لیفتراک های دیزلی، دوگانه سوز طول عمر بیشتری دارند.

 

کاربرد:

نحوه استفاده از لیفتراک بیشترین تأثیر را بر عمر مفید خواهد داشت، لیفتراک هایی که در معرض دمای بالا و یا در محیطی با مواد خورنده بکار گرفته می شوند عمر کمتری نسبت به لیفتراک های با کارکرد در انبارها با تهویه مناسب کار می کنند دارند.

 

تعداد ساعت کارکرد:

ساعات کارکرد از عوامل موثر در عمر مفید می باشد.کارکرد به صورت چند شیفت در روز باعث کاهش عمر مفید لیفتراک می گردد.

 

دوره بازرسی:

اگر لیفتراک به صورت دوره ای و منظم توسط کادری آموزش دید و مجرب بازرسی شود و عمر مفید دستگاه بیشتر شده و در زمان بروز ایراد، بررسی و دفع می گردد.

 

 

راندمان لیفتراک

 

همچنین بسیار مهم است، راننده یا مسدول شیفت قبل از هر شیفت کاری سطوح مایعات را چک کند.

براین اساس جدولی جهت کمک به مدیران طراحی شده که بهترین زمان اسفاده و جایگزینی از لیفتراک در آن آماده است.

این اطلاعات بر فرض اینست که دستگاه شرایط ایده آل نگه داری و مورد استفاده قرار گرفته باشد.

 

عمر مفید میزان استفاده سالیانه تناژ نوع لیفتراک

11000 ساعت و 6 سال

11000 ساعت یا 5 سال

کمتر از 2000 ساعت

بیشتر از 2000 ساعت

3 ای 5 احتراق داخلی

10000 ساعت یا 5 سال

10000 ساعت یا 4 سال

کمتر از 2000 ساعت

بیشتر از 2000 ساعت

5 به بالا احتراق داخلی

 

 

عملکرد لیفتراک

 

 

نویسنده: صادق مستوری کاشانی


از دیگر مطالب سایت ما دیدن فرمایید

 

چه زمانی برای تعویض لیفتراک فرسوده مناسب است؟

 

نکات مهم در هنگام خرید لیفتراک

 

لیفتراک کارکرده

 

اجزاء و قطعات لیفتراک

 

لیفتراک دیزل

 

لیفتراک برقی

 

لوازم یدکی و قطعات

 

دوره ایمنی و بازرسی ریچتراک

 

لیفتراک دست دوم

 

لیفتراک دیزل چیست؟

 

سری های مختلف لیفتراک

 

لیفتراک برقی چیست؟

 

لیفتراک دستی چیست؟

 

لیفتراک چیست؟

 

آموزش مسائل فنی لیفتراک

نکات مهم در هنگام خرید لیفتراک

 

خرید لیفتراک در عین سادگی، مستلزم توجه به نکاتی است که در حین فرآیند خرید می بایست مورد توجه قرار گیرد. انتخاب بهترین گزینه از میان ده ها پیشنهاد که در نهایت منجر به خرید لیفتراک مناسب گردد امری زمان بر است.

در ادامه به مهم ترین مواردی که در حین فرایند خرید لیفتراک می بایست مورد توجه قرار گیرد اشاره می شود.

توجه به این موارد می تواند شما را به بهترین انتخاب رهنمون سازد.

خرید لیفتراک

 

1. انتخاب مناسب برای کاربرد مناسب

 

تعدد لیفتراک ها و برند های موجود در بازار ممکن است در ابتدا شما را با چالشی جدی روبرو نماید.

خرید لیفتراک برای یک سردخانه مواد غذایی بسیار متفاوت است با انتخاب آن برای یک انبار چند هزار متری قطعات صنعتی.

بنابراین گام اول ورود به یکی از شاخه های لیفتراک دیزل، لیفتراک دوگانه سوز، لیفتراک برقی، یا حتی استاکرهای سالنی است. با این کار شما حلقه انتخاب خود را محدود ساخته اید و می توانید با تحلیل و ارزیابی مناسب به سمت انتخاب درست حرکت نمائید.

نکات مهم خرید لیفتراک

 

2. میزان استفاده از لیفتراک

بهتر است به عنوان یک اصل میزان ساعات استفاده هفتگی از لیفتراک را در مجموعه خود مشخص سازید.

این امر به شما کمک می کند تا میزان هزینه منطقی برای خرید لیفتراک را مشخص سازید.

علاوه بر آن هزینه های ثانویه ای همچون هزینه ی سرویس تعمیر و نگهداری، سوخت، قطعات مصرفی 

(مثل فیلتر، روغن و تایرها) و نیز دستمزد اپراتور به میزان ساعات استفاده شما بستگی دارد.

میزان استفاده از لیفتزاک

 

3. خدمات پس از فروش

 

به جرأت می توان گفت مهم ترین نکته در خرید لیفتراک و هر دستگاه صنعتی، پشتیبانی، تأمین قطعات و خدمات پس از فروش آن است. در این میان تفاوتی میان یک جک پالت دستی و یک لیفتراک 16تن وجود ندارد. بنابراین می بایست از مجموعه ای خرید نمائید که از هر نظر تأمین کننده ی نیازهای شما در طول مدت استفاده از لیفتراک باشد. علاوه بر موارد ذکر شده نکات تخصصی نیز وجود دارد که در هر صنف می بایست مورد توجه قرار گیرد. در نظر گرفتن این نکات در هنگام خرید لیفتراک سبب صرفه جویی هزینه و زمان در طولانی مدت می گردد.

 

خدمات پس از فروش لیفتراک

 

 

نویسنده: مهدی محقق


از دیگر مطالب سایت ما دیدن فرمایید

 

چه زمانی برای تعویض لیفتراک فرسوده مناسب است؟

 

نکات مهم در هنگام خرید لیفتراک

 

لیفتراک کارکرده

 

اجزاء و قطعات لیفتراک

 

لیفتراک دیزل

 

لیفتراک برقی

 

لوازم یدکی و قطعات

 

دوره ایمنی و بازرسی ریچتراک

 

لیفتراک دست دوم

 

لیفتراک دیزل چیست؟

 

سری های مختلف لیفتراک

 

لیفتراک برقی چیست؟

 

لیفتراک دستی چیست؟

 

لیفتراک چیست؟

 

آموزش مسائل فنی لیفتراک

لیفتراک کارکرده

 

لیفتراک ها از جمله ماشین آلات صنعتی هستند که می توانند بارهای سنگین را بدون واژگونی حمل و جا به جا کنند. لیفتراک انواع مختلفی دارند که هر مجموعه صنعتی مطابق با استانداردهای جهانی و طبق طراحی مهندسان خود این ماشین آلات را تولید و روانه بازار می کنند. در این پژوهش سعی شده به طور اجمالی تفاوت بین لیفتراک های نو و لیفتراک های کارکرده (دست دوم) مورد بررسی قرار گیرد. لیفتراک نو لیفتراکی است که با توجه به استانداردهای جهانی ساخته و پیش از انجام تست شیب، تست بار و تست فشاربر روی آن در کارخانه تولیدکننده آماده تحویل به مشتریان (مصرف کنندگان) می شود.

 

لیفتراک کارکرده

 

قیمت این لیفتراک ها بسته به نوع کاربری و آپشن های آن متفاوت است. قبل از تحویل لیفتراک های نو تمام تجهیزات آن توسط کارشناسان کارخانه مورد تست و ارزیابی قرار می گیرند. تمامی لیفتراک های نو دارای برگ گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند. که به همراه لیفتراک برای خریداران ارسال می شود، که در خصوص لیفتراک های کارکرده قضیه کمی متفاوت است.

 

 

لیفتراک دست دوم

 

لیفتراک های کارکرده لیفتراک هایی هستند که قبلا توسط شرکت های مختلف و یا افراد دیگری در شرایط مختلف کاری، آب و هوایی و حتی نوع کارکرده های مورد استفاده قرار گرفته است. که پس از چندمین سال مدیر کارخانه یا صاحب دستگاه بنا به دللایل نتفاوتی از جمله افزایش هزینه های نگهداری، کاهش راندمان، خرابی های متوالی، تعویض و بروزرسانی دستگاه و ماشین آلات، تغییر کاربری نبود نیروی متخصص تعمیرات و نبود قطعات و صدها علت دیگر تصمیم به فروش لیفتراک کارکرده خود می گیرد.

 

 

*در خرید لیفتراک های کارکرده باید نکاتی را مد نظر قرارداد.

 

 

لیفتراک های نو دارای برگ گارانتی می باشند که این موضوع باعث اطمینان خاطر خریداران می گردد اما در خصوص لیفتراک کارکرده برگ گارانتی در کار نیست و طبیعا خدمات پس از فروش رایگان هم معنایی ندارد. با توجه به این موارد هنگام خرید لیفتراک های کارکرده بایستی حتما از یک متخصص لیفتراک یا تعمیر کار ماهر لیفتراک کمک گرفته شود.

 

لیفتراک فرسوده

 

زمانی که از یک لیفتراک استفاده می شود قطعات دستگاه دچار استهلاک می شود. از جمله این قطعات می توان به پمپ ها، موتور و گیربگس، لاستیک نو اشاره کرد. لیفتراک های کارکرده معمولا باقیمتی بسیار پایین تر از قیمت لیفتراک نو خرید و فروش می شود. افرادی که هزینه لیفتراک در کوتاه مدت برای آنها مهم می باشد معمولا اقدام به خرید لیفتراک کارکرده می کنند.

 

در هنگام خرید لیفتراک کارکرده بهتر است در موارد ذیل را به دقت بررسی کنید.

1.قبل از خرید، نوع کاربری که از دستگاه انتظار دارید را برای خود مشخص کنید حتما.

2.اجزای ظاهری دستگاه به خوبی چک شود.

3.تجهیزات ایمنی دستگاه بررسی و از سالم بودن آنها مطمین شود.

4.حتما موتور یا گیربگس، مخازن و لوله های هیدرولیک از نظر نشست روغن مورد بررسی قرار گیرد.

5.زنجیرها و غلطک های نصب شده روی دکل مورد بررسی قرارگیرد.

6.هنگام بررسی لاستیک ها اگر سایدگی بیش از 40% است حتما با لاستیک نو جایگزین شود.

7.حتما از مشاوران و متخصصان در هنگام خرید لیفتراک کارکرده استفاده کنید.

 

تعویض لیفتراک

 

 

نویسنده: صادق مستوری کاشانی


از دیگر مطالب سایت ما دیدن فرمایید

 

چه زمانی برای تعویض لیفتراک فرسوده مناسب است؟

 

نکات مهم در هنگام خرید لیفتراک

 

لیفتراک کارکرده

 

اجزاء و قطعات لیفتراک

 

لیفتراک دیزل

 

لیفتراک برقی

 

لوازم یدکی و قطعات

 

دوره ایمنی و بازرسی ریچتراک

 

لیفتراک دست دوم

 

لیفتراک دیزل چیست؟

 

سری های مختلف لیفتراک

 

لیفتراک برقی چیست؟

 

لیفتراک دستی چیست؟

 

لیفتراک چیست؟

 

آموزش مسائل فنی لیفتراک

اجزاء و قطعات لیفتراک

 

اجزا و قطعات لیفتراک1

 

لیفتراک یکی از تجهیزات انبارداری می باشد که همانند دستگاه های (جک پالت، استاکر، بالابر ، ریچتراک و ....) در انبار جهت جا به جایی بارهای سنگین استفاده می شود.

در زیر اجزاء اصلی لیفتراک به صورت مختصر توضیح داده شده است.

 

 آنچه که در این مقاله می خوانید:

 

شاسی Frame

 

وزنه تعادل Counterweight

 

اتاق راننده Cabin

 

حفاظ بالاسری Overhead Guard

 

نیروی محرکه Power Source

 

تجهیزات هشدار دهنده Warning Devices

 

دکل Mast

 

بارکش، حمل کننده Carriage

 

نگهدارنده بار Load Backrest

 

الحاقیه ها

 

اجزا لیفتراک2

 

 

اجزاء و قطعات لیفتراک - شاسی Frame

مهمترین قسمت و چارچوب دستگاه است که دکل، اکسل ها، چرخ ها، وزنه تعادل، حفاظ فوقانی و نیروی محرکه روی آن نصب می شود.

 

 

اجزا  لیفتراک

 

اجزاء و قطعات لیفتراک - وزنه تعادل Counterweight

جرمی سنگین که از لحاظ ریخته گری فلز چدن که به پشت بدنه جهت حفظ تعادل روی لیفتراک نصب می شود.

 

 

اجزاء و قطعات لیفتراک

 

اجزاء و قطعات لیفتراک - اتاق راننده Cabin

محل استقرار راننده لیفتراک است که صندلی، پدال ها، اهرم ها، فرمان و .... در آن قرار دارد که با سقفی فلزی جهت حفاظت از راننده در مقابل سقوط اشیاء سنگین پوشیده شده است.

 

 

اجزاء و قطعات

 

اجزاء و قطعات لیفتراک - حفاظ بالاسری Overhead Guard

یک سقف فلزی محکم برای حفاظت راننده در مقابل سقوط اشیاء است.

 

 

اجزا و قطعات لیفتراک

 

اجزاء و قطعات لیفتراک - نیروی محرکه Power Source

بسته به نوع لیفتراک به سه دسته گازوئیلی (دیزل)، گاز و بنزین (دوگانه سوز) و باطری (برقی) تقسیم بندی می شود.

 

 

اجزاء و قطعات انواع لیفتراک

 

اجزاء و قطعات لیفتراک - تجهیزات هشدار دهنده Warning Devices

شامل تجهیزات هشداری، دیداری و شنیداری است از قبیل: بوق، بوق دنده عقب، چراغ گردان، چراغ چشمک زن و بلندگو

 

 

اجزاء انواع لیفتراک

 

اجزاء و قطعات لیفتراک - دکل Mast

بخشی از لیفتراک که امکان جابه جایی بار را در ابتدا عمود بوجود می آورد.

 

 

اجزاء و قطعات لیفتراکها

 

اجزاء و قطعات لیفتراک - بارکش ، حمل کننده Carriage

جزئی است که باعث حرکت بالا و پایین ریل های دکل توسط زنجیر یا مستقیما توسط سیلندر هیدرولیک می شود. در واقع بارکش ساختاری است که تکیه گاه مناسب برای شاخک ها و متعلقات جانبی دستگاه است.

 

 

اجزا و قطعات لیفتراک ها

 

اجزاء و قطعات لیفتراک - نگهدارنده بار Load Backrest

نوعی حفاظ بوده تا از هنگام بار برداری از حرکت بار به سمت عقب (کابین راننده) جلوگیری کند.

 

 

الحاقیات لیفتراک

 

الحاقیه ها

که شامل شاخک، رول گیر، ساید شیفت و...... می شود.

 

قطعات لیفتراک

 

 

 

قطعات انواع لیفتراک

    

نویسنده: صادق مستوری کاشانی


 

از دیگر مطالب سایت ما دیدن فرمایید

 

چه زمانی برای تعویض لیفتراک فرسوده مناسب است؟

 

نکات مهم در هنگام خرید لیفتراک

 

لیفتراک کارکرده

 

اجزاء و قطعات لیفتراک

 

لیفتراک دیزل

 

لیفتراک برقی

 

لوازم یدکی و قطعات

 

دوره ایمنی و بازرسی ریچتراک

 

لیفتراک دست دوم

 

لیفتراک دیزل چیست؟

 

سری های مختلف لیفتراک

 

لیفتراک برقی چیست؟

 

لیفتراک دستی چیست؟

 

لیفتراک چیست؟

 

آموزش مسائل فنی لیفتراک

pic1

 

شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه نماینده انحصاری زوم لاین در ایران، در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو، مجموعه ها و صنایع وابسته اصفهان حضور فعال دارد.این نمایشگاه از نوزدهم اردیبهشت ماه شروع و تا روز شنبه ۲۲ اردیهشت ماه ادامه دارد.

استان اصفهان صنعتی ترین استان کشور است و در حال حاضر ۶۸ شهرک و ناحیه صنعتی در استان اصفهان راه اندازی و عملیاتی شده است، همچنین، این استان به دلیل دارا بودن بیشترین واحد صنعتی در کشور، فضایی بالغ بر ۱۲ هزار هکتار در زمینه تعداد و مساحت اراضی صنعتی نیز پیشتاز است.

شهرک های صنعتی استان اصفهان به دو دسته تقسیم می شوند: دسته نخست، شهرک های صنعتی موثر که نیمی از شهرک ها را پوشش می دهند و دسته دوم شهرک های صنعتی ای هستند که با وجود سیاست های حمایتی که برای جذب سرمایه گذار برای آنها در نظر گرفته شده است، با استقبال چندانی روبرو نشده اند. 

همه این موارد باعث شده که اصفهان بسیار مورد توجه شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه قرار گیرد به طوریکه این شرکت دارای دو نمایندگی فعال در این استان می باشد که آماده خدمت رسانی به همه واحدهای صنعتی مستقر در استان و حتی دیگر شهرستان های اطراف آن می باشند. شرکت کاسپین ماشین خاور میانه همواره حضور فعالی در نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان را دارد و تقریبا در همه آنها شرکت می کند و به اصطلاح این شرکت عضو ثابت نمایشگاه های بین المللی اصفهان هست که توسط اکثر مراکز صنعتی مستقر و فعال در نمایشگاه شناخته شده و مورد تایید می باشد. مشتریان کاسپین در سرتاسر اصفهان پراکنده هستند و این شرکت با اکثر مراکز صنعتی، سنگبری ها، فعالان صنعت کاشی، کارخانجات صنعتی، صنایع چوب و ام دی اف، تولید کنندگان مصالح ساختمانی و دیگر سازمان های مستقر در این استان سابقه همکاری دارد.

 

pic2

 

کاسپین ماشین در روزهای برگزاری نمایشگاه شرایط ویژه ای را برای فروش انواع لیفتراک های دیزلی، برقی و دوگانه سوز ارائه می دهد، که شما می توانید با حضور در غرفه این شرکت واقع در نمایشگاه بین المللی اصفهان از این شرایط آگاه و از مزایای آن به طور کامل بهره مند شوید.

شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه به عنوان نماینده انحصاری شرکت زوم لاین - چری در صنعت ماشین آلات سنگین و لیفتینگ در این نمایشگاه حضور دارد که این شرکت تنها وارد کننده محصولات زوم لاین - چری در ایران می باشد. از جمله محصولاتی که توسط این شرکت در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو، مجموعه ها و صنایع وابسته عرضه می شود، لیفتراک های دیزلی، برقی و دوگانه با تناژ های مختلف از ۱.۵ تن الی ۱۵ تن، انواع استاکر برقی و دستی، ریچتراک، پالت تراک برقی، یدک کش، جک پالت و ... می باشد. لیفتراک سری Z جدیدترین لیفتراکی هست که توسط کاسپین ماشین عرضه می شود. این لیفتراک به گونه ای طراحی شده که وزنه ی عقب سنگین تری جهت حفظ تعادل در بارهای سنگین تر دارد، به همین جهت ظرفیت بار برداری لیفتراک از ظرفیت نامی آن بیشتر شده است. این سری به دلیل اقتصادی و مقرون به صرفه بودن، با اسقبال گسترده ای روبرو شده است. از جمله ویژگی های این لیفتراک می توان به طراحی منحصر به فرد، افزایش ظرفیت کاری، زنجیر دوبل جهت افزایش توان، پدال ترمز اضافه کاهنده، فیلتر هوای دوگانه و .... اشاره کرد، که شما می توانید با حضور در غرفه ما واقع در فضای باز نمایشگاه بین المللی اصفهان، از نزدیک برخی از این دستگاه ها را مشاهده و همچنین توسط کارشناسان برجسته ما اطلاعات بسیار کامل و مفیدی را دریافت کنید. 

 

pic3

 

واحد تامین و فروش قطعات یدکی شرکت کاسپین ماشین نیز در راستای حفظ رضایت مشتری و پشتیبانی کامل از آنها در این نمایشگاه بین المللی آماده خدمت رسانی به همه بازدیدکنندگان گرامی می باشند. از جمله خدمات این واحد توزیع قطعات با کیفیت و اصل برای انواع لیفتراک ها، ارسال قطعات به تمام نقاط ایران عزیز ظرف کمتر از ۴۸ ساعت، تامین اضطراری قطعات مورد نیاز، ارائه گارانتی برای قطعات، تامین قطعات اصلی مورد نیاز مشتری از جمله لیفتراک دیزل زوم لاین، لیفتراک دوگانه سوز زوم لاین، لیفتراک برقی زوم لاین، لیفتراک دیزل چری، لیفتراک دوگانه سوز چری، لیفتراک برقی چری، استاکر و تجهیزات انبار، لیفتراک دیزل هلی، لیفتراک برقی هلی، لیفتراک دوگانه سوز هلی، لیفتراک برقی سپاهان، لیفتراک دیزل سپاهان، لیفتراک دوگانه سوز سپاهان، لیفتراک دیزل و دوگانه سوز سهند، لیفتراک دوگانه سوز تویوتا، لیفتراک دیزل تویوتا و تامین انواع موتور های ISUZU ، NISSAN ، MITSUBISHI ، PEERKINS می باشد. 

شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه دارای نمایندگی های متعددی در سراسر ایران می باشد و تاکنون تعداد زیادی از انواع لیفتراک و تجهیزات انبار را در اکثر مناطق کشور، چهار فصل آب و هوایی و مناطق مختلف به مشتریان عزیز خود ارائه نموده است.

منتظر شما عزیزان در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو، مجموعه ها و صنایع وابسته در فضای باز نمایشگاه اصفهان غرفه کاسپین ماشین، هستیم.

حضور شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه نماینده انحصاری زوم لاین در ایران، در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، لوازم و مصالح ساختمانی تبریز.  این نمایشگاه از یازدهم اردیبهشت ماه شروع و تا روز جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه به عنوان تنها نماینده انحصاری شرکت زوم لاین - چری در ایران در صنعت ماشین آلات سنگین و لیفتینگ در این نمایشگاه حضور دارد. از جمله محصولاتی که در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، لوازم و مصالح ساختمانی توسط شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه عرضه می شود، لیفتراک های دیزلی، برقی و دوگانه از 1.5 تن الی ۱۵ تن و همچنین انواع استاکر برقی، ریچتراک، پالت تراک برقی، یدک کش، جک پالت و ... می باشد، که شما می توانید با حضور در غرفه ما واقع در نمایشگاه بین المللی تبریز، سالن شهریار، غرفه شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه از نزدیک برخی از دستگاه های ما را مشاهده و همچنین توسط کارشناسان برجسته ما اطلاعات بسیار کامل و مفیدی را دریافت کنید. علاوه بر اینها شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه دارای نمایندگی های متعددی در سراسر ایران می باشد و تاکنون تعداد زیادی از انواع لیفتراک را در اکثر مناطق کشور چهار فصل آب و هوایی به مشتریان عزیز خود ارائه نموده است. 

منتظر شما در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، لوازم و مصالح ساختمانی در سالن شهریار غرفه شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه هستیم. 

حضور شرکت کاسپین ماشین خاور میانه در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته در اصفهان.  این نمایشگاه از دهم اردیبهشت ماه شروع و تا روز جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه به عنوان تنها نماینده انحصاری شرکت زوم لاین - چری در ایران در صنعت ماشین آلات سنگین و لیفتینگ در این نمایشگاه حضور دارد. از جمله محصولاتی که در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته توسط شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه عرضه می شود، لیفتراک های دیزلی، برقی و دوگانه از 1.5 تن الی ۱۵ تن و همچنین انواع استاکر برقی، ریچتراک، پالت تراک برقی، یدک کش، جک پالت و ... می باشد، که شما می توانید با حضور در غرفه ما واقع در فضای باز نمایشگاه بین المللی اصفهان از نزدیک برخی از دستگاه های ما را مشاهده و همچنین توسط کارشناسان برجسته ما اطلاعات بسیار کامل و مفیدی را دریافت کنید. علاوه بر اینها شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه دارای نمایندگی های متعددی در سراسر ایران می باشد و تاکنون تعداد زیادی از انواع لیفتراک را در اکثر مناطق کشور چهار فصل آب و هوایی به مشتریان عزیز خود ارائه نموده است. 

منتظر شما در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته در فضای باز نمایشگاه های بین المللی شهر اصفهان هستیم.

یکشنبه, 03 دی 1396 ساعت 13:43

مشاوره خرید

نوشته شده توسط

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره با واحد فروش تماس حاصل فرمائید.

 

چهارمین دوره آموزش بازرسی و ایمنی لیفتراک

این گردهمایی در ۶ آبان ماه ۱۳۹۶ در مشهد برگزار شد.

این گردهمایی با حضور فعالان و صاحب نظران صنعت لیفتراک از مشهد و شهرستان ها همراه و مراسم ویژه ای برای این عزیزان در نظر گرفته شده بود.

لیفتراک دیزل 3 تن و لیفتراک برقی 3 تن در این سمینار به نمایش گذاشته شد.

عکس هایی از برگزاری این نمایشگاه:

 

 

 

 

صفحه1 از5

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه می باشدو هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است

آدرس دفتر مرکزی : تـهران - خیابان قزوین - بعد از دو راهی قپان -خیابان حسینی - خیابان درویش - پلاک ۱۱۹ تلفن: 56071019 - 021