کاسپین ماشین خاورمیانه

چهارشنبه 8:00 صبح الی 16:30
پنجسنبه 8:00 صبح الی 12:00 جهت تماس در ساعات غیر اداری با شماره تلفن 09129583994 تماس بگیرید

لیفتراک

 

لیفتراک دستگاهی مدرن  است که جهت جابه جایی و بالابری انواع متفاوتی از بارها به کار می رود که بر اساس نیاز مشتریان در سه مدل لیفتراک دیزلی ، لیفتراک دوگانه سوز ، لیفتراک برقی ارائه می گردد. همچنین از تجهیزات انبار می توان به استاکر و جک پالت اشاره کرد که بسیار پر کاربرد در تمامی صنایع می باشد.

 

لیفتراک در شرکت کاسپین ماشین

 

شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه به عنوان نماینده انحصاری لیفتراک زوم لاین در ایران، انواع لیفتراک را با خدمات و کیفیت شایسته ایران عزیزمان ارائه می نماید.

 لیفتراک

  

 آنچه که در این مقاله خواهید خواند:

ظرفیت لیفتراک

قطعات لیفتراک

ملحقات لیفتراک

تجهیزات کنترلی لیفتراک

مقررات ایمنی و اپراتوری لیفتراک

منابع سوختی لیفتراک

لیفتراک برقی

مزایای لیفتراک برقی

معایب لیفتراک برقی

لیفتراک دیزل

لیفتراک کارکرده

قیمت لیفتراک

 

لیفتراک یک وسیله صنعتی کوچک دارای یک جفت شاخک که روی پلت فرعی نصب شده و قادر به لند کردن و حرکت دادن بارهای حجم سنگین می باشد. این دستگاه ها پاسخگویی نیاز انبارها و سایر صنایع که نیاز به ذخیره کردن های بزرگ و انبارداری دارند را جواب می دهد. منابع قدرت لیفتراک ها به دو دسته طبقه بندی می شود: الکتریکی یا باطری و موتورهای احتراق داخلی. لیفتراک ها دارایی صندلی برای اپراتور می باشد که اجازه نشستن اپراتور در حین باربرداری و حرکت را می دهد در صورتی که برخی دیگر از ماشین آلات لیفتینگ فاقد این امکانات هستند. استفاده از آنها روز به روز در صنایع مختلف در حال گسترش است. این دستگاه دارای اجزا و قطعاتی است که برای یک عملکرد موثر لازم است. شاسی جهت ایجاد توازن در هنگام بلند کردن بار بسیار حائر اهمیت است.

 

ظرفیت لیفتراک

ظرفیت هر این دستگاه به میزان بار مجازی که به صورت ایمن و بدون هیچ مشکلی توسط آن جابه‌جا می‌شود، می گویند. که این مقدار توسط کارخانه سازنده هر دستگاه بر روی پلاک آن مشخص می شود.

 

قطعات لیفتراک

1.شاسی دستگاه: از مهمترین قسمت ها و می توان گفت پایه یک لیفتراک به حساب می آید که مابقی اجزاء و قطعات مانند چرخ دکل و وزنه ها و... به آن متصل می شود.

 

2.وزنه تقسیم بار (وزنه عقب): وزنه عقب این دستگاه معمولأ از جنس چدن ساخته شد که به عقب آن متصل می شود. هدف از گذاشتن وزنه حفظ تعادل در هنگام بلند کردن بار می باشد. بر روی لیفتراک های برقی باطری است که نقش تأمین سوخت وزنه را ایفا می کند.

 

3.منبع تغذیه: این دستگاه شامل یک موتور احتراق داخلی ست. این موتور می تواند از سوخت CNG ,LPG و گازوئیل تغذیه کند و لیفتراک های برقی قدرت از سلول های سوخت تأمین می شود.

 

4.کرییج: به عنوان پایه ای که شاخک ها بر آن متصل است می باشد حرکت عمودی روی ریل ها را ایجاد می کند.

 

5.دکل: یک ریل عمودی است که بارها در راستای آن بالا و پایین می روند. اجزای دکل شامل: ریل و زنجیر و غلطت می باشد.

 

ملحقات لیفتراک

 1. ساید شیفت
 2. کارتن کلمپ
 3. فورک پوزیشنر
 4. بلوک گیر
 5. عدل گیر
 6. رول گیر

 

 میکانیزم هایی که این دستگاه جهت بار برداری استفاده می کند. و توانایی آن حاصل آمیزش در مکانیزم می باشد:

الف) سیلندرهای هیدرولیکی

ب) زنجیر و پولی ها غلظتی

 

تجهیزات کنترلی لیفتراک

نمایشگر سرعت و کنترل‌کننده ‌ها که اپراتور این دستگاه توسط آنها می تواند وضعیت و عملکرد آن را تحت کنترل در آورد.

 

 

مقررات ایمنی و اپراتوری لیفتراک

 

هر اپراتور روزانه و قبل از استفاده و روشن نمودن دستگاه، باید مراحل زیر را بدون کم و کاستی چک کند و عملکرد و وضعیت دستگاه را به طور کامل بررسی نماید.

 • بررسی آب رادیاتور
 • بررسی روغن موتور
 • کنترل چرخ ها و همچنین میزان فشار باد آنها
 • اطمینان از محکم بودن پیچ چرخ‌ها
 • چک کردن فرمان لیفتراک همچنین ترمز دستی و بوق
 • اطمینان از سالم بودن شاخک‌ها
 • بررسی کارکرد صحیح دکل و سیستم هیدرولیک
 • بررسی سلامتی سیلندرهای گاز و شیلنگ های مربوطه در لیفتراک های گاز سوز

 

منابع سوختی لیفتراک

 

لیفتراک برقی: از برق برای تامین انرژی استفاده می کنند، بنابراین برای کاستن میزان هزینه های سوختی بسیار مناسب می باشند و همچنین درصد آلایندگی بسیار کمتری نسبت به دستگاه های مشابه خود دارند، به طوری که در بعضی محیط ها به دلیل شرایط خاصی که دارند و در آنجا نباید دودی وجود داشته باشد شرکت ها و سازمان ها فقط این گزینه را پیش روی خود دارند که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفته است.

لیفتراک بنزینی: این نوع به دلیل استفاده از سوخت رایج بنزین بیشترین تعداد استفاده را در مقایسه با دیگر دستگاه ها دارند به طوری که به تبع آن دارای بیشترین درخواست تولید نیز اختصاص به لیفتراک های بنزینی دارد.

لیفتراک گازوئیلی یا دیزلی: این نوع ظرفیت بسیار بالایی را دارند و عموما برای استفاده در کاربری های سنگین و صنایع پر ترافیک از نظر حجم بار و جابجایی بیشترین بازدهی را دارند. پر حجم بودن و نیروی محرکه قدرتمند از ویژگی های عمده لیفتراک های دیزل می باشد.

لیفتراک هیبریدی: نسل آینده ای که از سوخت ترکیبی یا هیبریدی برای تامین منابع سوختی خود استفاده خواهند کرد. سوخت های فسیلی هنگامی که در کنار موتور های برقی مورد استفاده قرار می گیرند بازدهی و عملکرد دستگاه بسیار بیشتر می شود علاوه بر آن میزان آلایندگی به کمترین حد خود می رسد. از لیفتراک های هیبریدی تعداد اندکی در بازار موجود می باشد ولی به احتمال زیاد در آینده بیشتر از آنها خواهیم شنید.

 

لیفتراک برقی

 لیفتراک برقی نوع دیگری از این دستگاه می باشد که نسبت به لیفتراک های دیزلی خیلی کم صداتر و آلودگی کمتری تولید می کند. این مدل را در محیط های باز یا بسته می توان استفاده کرد و توانایی جا به جایی وسایل سنگین را دارد. از لیفتراک برقی در انبار ها و مکان های سر بسته به علت عدم تولید آلودگی و همچنین صدای کم و به علت کوچک بودن قدرت مانور خوب در فضا های کوچک دارد. این مدل دستگاه هزینه سوخت بسیار پایینی دارد که می تواند هزینه اولیه که بابت قیمت لیفتراک پرداخت می شود را جبران می کند. همچنین به علت سبک بودن به راحتی قابل جا به جایی است و رانندگان به راحتی می توانند با آن کار کنند.

هزینه نگهداری لیفتراک برقی بسیار کمتر از لیفتراک دیزلی می باشد که خود مزیت مهمی است و طول عمر طولانی تری هم دارند. همچنین این مدل دارای یک باطری قابل شارژ است.


مزایای لیفتراک برقی:

- عدم تولید آلودگی
- عدم تولید صدا
- قدرت مانور خوب در مکان های کوچک
- کم هزینه بودن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معایب لیفتراک برقی:

از معایب لیفتراک برقی می توان به مشکل باطری و شارژ آن اشاره کرد. این مدل به علت این که باید به طور مداوم شارژ شود نمی توان در فضای باز از آن استفاده کرد و برای هر بار شارژ راننده آن باید منتظر باشد تا شارژ آن به صورت کامل پر شود مگر اینکه مکان مورد استفاده دارای برق سیار باشد.
برای کسانی که در این زمینه و نحوه استفاده از آن مشاوره می خواهند پیشنهاد می کنیم تا با مشاوران شرکت کاسپین ماشین تماس گرفته و راهنمایی های لازم را از آن ها بگیرند. 

 

لیفتراک دیزل

لیفتراک دیزلنوعی دیگری است که ویژگی های خاص خود را دارد و به طور کلی، دستگاهی است که ملحقاتی همچون شاخک و دکل را دارا می باشد. بیشترین کاربرد این دستگاه برای حمل بار و انبارسازی بارها می باشد. سوخت این ماشین به محل مورد استفاده آن بستگی دارد که معمولا برقی، فسیلی و یا گازی است. که برای لیفتراک دیزل گازوئیل می باشد.

لیفتراک دیزلدر انجام فعالیت هایی که سرعت و زمان اهمیت دارد، کاربرد بسیار فراوانی دارد. به این دلیل که لیفتراک دیزل سرعت بالایی دارد. بیشترین استفاده از لیفتراک دیزلدر فضاهای باز انجام می گیرد. انواع مختلفی از این نوع در وزن های ۱/۵، ۲، ۲/۵ و ۳ تن الی ۱۵ تن وجود دارد. فضای داخلی این ماشین به شکلی طراحی شده که کاربری بسیار بالایی دارد. در لیفتراک دیزل، اتاقک کاربر بزرگ است و بازدهی دستگاه بالا است. سادگی نحوه استفاده مزیت دیگر لیفتراک دیزل است.

 

لیفتراک دست دوم ( کارکرده )

در این قسمت به طور اجمالی به تفاوت بین لیفتراک نو و  لیفتراک دست دوم  (کارکرده) می پردازیم. لیفتراک نو با توجه به استاندارد های جهانی تولید می شوند و بعد از انجام تست در کارخانه به مشتریان تحویل داده می شود.

قیمت لیفتراک نو با توجه به نوع کاربری و ویژگی های آن متغیر استقبل از تحویل لیفتراک نو تمامی قطعات و ملحقات آن توسط تیم کارشناسی در کارخانه مورد ارزیابی و تست قرار گرفته می شود. لیفتراک نو دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش می باشد. که برای خریداران لیفتراک نو ارسال می گردد، اما در خصوص لیفتراک کارکرده موارد ذکر شده تا حدودی متفاوت می باشد.

لیفتراک کارکرده دستگاهی ست که قبلا توسط افراد و شرکت های مختلف در شرایط متفاوت کاری، آب و هوایی و ... مورد استفاده قرار گرفته است. که بعد از مدتی به دلایل مختلفی از قبیل افزایش هزینه نگهداری، کاهش راندمان، خرابی های متوالی، تعویض و بروزرسانی دستگاه و ماشین آلات، و دلایل متعدد دیگر مالک دستگاه تصمیم بهفروش لیفتراک کارکرده خود می گیرد.

عمدتا لیفتراک نو دارای گارانتی معتبر از شرکت تولید کننده خارجی می باشند که این مورد خود باعث آسودگی خیال و اطمینان خریداران می شود اما لیفتراک کارکرده معمولا زمانی به فروش می رسد که گارانتی دیگر در کار نیست و طبیعتا خدمات پس از فروش هم برای لیفتراک کارکرده بی معنی می شود.حالا با توجه به این موارد در لحظه خرید لیفتراک کارکرده باید حتما یک متخصص یا اپراتور حرفه ای یا تعمیر کار ماهر لیفتراک در کنار خریدار باشد و مشاوره های لازم در مورد خرید لیفتراک کارکرده را بدهد.

هنگامی که لیفتراک مورد استفاده می گیرد قطعات دستگاه دچار استهلاک می شود. قطعاتی مانند لاستیک، موتور، پمپ ها و گیربگس اشاره کرد. به همین دلیل قیمت لیفتراک کارکردهعموما باید بسیار پایین تر از قیمت لیفتراک نوخرید و فروش گردد. افرادی که قیمت لیفتراک در زمان کم برای آنها مهم می باشد عمدتا اقدام به خرید لیفتراک کارکردهمی کنند.

 

 

لبفتراک برقی 3 تن

قیمت لیفتراک

خب بالاخره به جذاب ترین قسمت این مقاله رسیدیم، قیمت!!! 

اصولا نه فقط در بحث ماشین های صنعتی بلکه توی هر مورد دیگه ای که یک طرف قضیه پای مبادلات ارزی در میان باشد، ثبات قیمتی معنای چندانی ندارد، و قیمت ها دائما در نوسان هستند گاهی خیلی بالا و گاهی هم ... قیمت لیفتراک هم از این قاعده مستثنی نیست و دائم در حال تغییر می باشد. و این تغییر به صورتی است که اگر شما امروز اقدام به خرید کنید اگر سود چندانی نصیبتان نشود قطعا متحمل ضرر و زیانی هم نمی شوید چرا که این نوسان قیمتی بیشتر به صورت افزایشی است و کمتر شاهد کاهش قیمت هستیم. به همین خاطر شما می توانید با خیال آسوده تری با خرید زودتر نیازهایتان را مرتفع و از امکانات خرید خوبتان لذت ببرید. 

به طور کلی بازار قیمت لیفتراک به سه گروه اصلی دسته بندی می شود. گروه اول گروهی هستند شامل کارخانجات معتبر و کمپانی های معروف که محصولاتی با کیفیت مطلوب تولید می کنند و خرید از آنها همیشه خوشایند مشتریان می باشد و به نحوی محصولات تولید شده در این کمپانی ها برند می باشند. اما مسئله ای که در این گروه وجود دارد قیمت لیفتراک است که بسیار بالا می باشد، البته این قیمت لیفتراک تا حدودی بابت کیفیت مطلوبی که تولید می شود، منطقی است اما بخش اعظم این قیمت لیفتراک توجیه اقتصادی خاصی ندارد، صرف فلان برند معروف یا فلان کشور تولید کننده خاص باعث می شود تا برای خرید لیفتراک از این کمپانی ها هزینه های زیادی را پرداخت نمایید. گروه دوم صرفه اقتصادی بهتری را شامل می شوند. شاید این گروه در بازار خرید و فروش لیفتراک همانند گروه اول نام آشنا نباشند اما محصولات این گروه از لحاظ کیفیت جایگاهی مشابه با محصولات گروه اول دارند به طوری که تا حدود بسیار زیادی قطعات مصرفی محصولات یکی می باشد اما کارخانه مونتاژ کننده متفاوت است. قیمت لیفتراک در این گروه بسیار به صرفه و اقتصادی می باشد و شما در خرید لیفتراک از این گروه ها متحمل هزینه اضافی نمی شوید. گروه سوم گروهی هستند که محصولاتی عرضه و تولید می کنند که از لحاظ کیفی شرایط مطلوبی را ندارند. قیمت لیفتراک در این گروه ها پایین تر از دو گروه قبلی می باشد. و این مورد شاید هر کسی را برای خرید لیفتراک از این گروه وسوسه نماید. اما لازم است حتما با مشاوران و کارشناسانی که آگاه به امور فنی و تخصصی ماشین آلات صنعتی می باشند، در این مورد مشورت نمایید. به طور کلی برای خرید لیفتراک باید مواردی مانند شرکت تولید کننده، قطعات به کار رفته در دستگاه، نمایندگان شرکت، گارانتی، قیمت لیفتراک، خدمات پس از فروش، نظرات مشتریان و موارد متعدد دیگری را مدنظر قرار دهید تا بتوانید خرید مطلوبی داشته باشید.

 


از دیگر مطالب سایت ما دیدن فرمایید

 

چه زمانی برای تعویض لیفتراک فرسوده مناسب است؟

 

نکات مهم در هنگام خرید لیفتراک

 

لیفتراک کارکرده

 

اجزاء و قطعات لیفتراک

 

لیفتراک دیزل

 

لیفتراک برقی

 

لوازم یدکی و قطعات

 

دوره ایمنی و بازرسی ریچتراک

 

لیفتراک دست دوم

 

لیفتراک دیزل چیست؟

 

سری های مختلف لیفتراک

 

لیفتراک برقی چیست؟

 

لیفتراک دستی چیست؟

 

لیفتراک چیست؟

 

آموزش مسائل فنی لیفتراک

خدمات پس از فروش و تامین قطعات لیفتراک

خدمات پس از فروش عبارت است از خدماتي كه پس از فروش محصول و در جهت كسب رضايت مشتري و اطمينان مشتري از طرف فروشنده ارائه مي شود . اين خدمات براي شركت كاسپين ماشين شامل : آموزش اپراتوري و نگهداري ، تحويل و راه اندازي دستگاه ، سرويس هاي دوره اي....

بیشتر

برخی از کارمندان کاسپین ماشین خاورمیانه

تماس با ما


دفتر مرکزی
تهران، خیابان قزوین، بعد از دو راهی قپان، خیابان حسینی، خیابان درویش، پلاک 119 02153148000

واحد خدمات
تهران - بزرگراه آیت الله سعیدی، جنب متروی نعمت آباد، پلاک 662 02153148000 داخلی 2
واحد قطعات
تهران - بزرگراه آیت الله سعیدی، جنب متروی نعمت آباد، پلاک 662
info@caspianm.com

چهارشنبه 8:00 صبح الی 17:15 جهت تماس در ساعات غیر اداری با شماره تلفن 09129583485 تماس بگیرید

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت کاسپین ماشین خاورمیانه می باشدو هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است

آدرس دفتر مرکزی : تـهران - خیابان قزوین - بعد از دو راهی قپان -خیابان حسینی - خیابان درویش - پلاک ۱۱۹ تلفن: 56071019 - 021